Dobre życie

Życie jest jakie jest. Czasem jest łatwiejsze, czasem jest trudniejsze. Wszystko tak naprawdę w dużej mierze zależy od nas. Trzeba starać się żyć tak, abyśmy na końcu swojego ziemskiego żywota mogli z dumą stwierdzić, że nasze życie, nasze losy nie należały do najgorszych. Jak to mówią “żyj tak, jakby jutra miało nie być”. Czy na co dzień stosujemy się do tej zasady? Na pewno trudno to określić. Nie zawsze idzie nam to tak, jakbyśmy tego chcieli. Warto jednak działać dalej, aby nasze codzienne życie było szczęśliwe. Jeżeli nie wiemy jak mamy tego dokonać przyda nam się jedna książka, która już 26 lutego ujrzy światło dzienne. Jej tytuł to “Uwolnij się” a jej autorem jest Marcin Fabjański (https://www.taniaksiazka.pl/uwolnij-sie-dobre-zycie-wedlug-siedmiu-filozofow-terapeutow-marcin-fabjanski-p-1334526.html).

Nasze szczęście

Marcin Fabijański nie jest jeszcze tak znany na rynku literackim. Jednak jego książka, która podpowiada nam jak osiągnąć własne szczęście będzie dla nas dobrym, życiowym kierunkowskazem. To nie jest tradycyjny poradnik jakich wiele jest na rynku. To książka, która da nam ogromną satysfakcję. Warto się z nią zapoznać, jeżeli czujemy, że do tej pory coś nam umyka, a szczęście jest dla nas na razie czymś, czego nie możemy dobrze złapać.Autor jest absolwentem University of York w Wielkiej Brytanii i UAM w Poznaniu. Napisał praca o buddyzmie i Schopenhauerze, czym przejawił już swoje zainteresowanie filozofią. Dodatkowo jako jeden z nielicznych Polaków może pochwalić się uzyskaniem certyfikatu instruktora Mind-Body Bridging. Jest także nauczycielem medytacji ruchu: Zhineng Qigong. Jego książka ma nam pomóc uwolnić się od złych myśli, które w bardzo łatwy sposób kłębią się w naszej głowie. Nie zadawajmy sobie tylu pytań. Zamiast to robić szukajmy prawidłowego sensu istnienia, który został już przedstawiony przez wielu filozofów.

Siedmiu filozofów

Pełny tytuł książki brzmi “Uwolnij się! Dobre życie według siedmiu filozofów-terapeutów”. Autor doskonale poznał nauki wygłaszane przez tych siedmiu filozofów. Uważa, że stosując się do zasad jednej z nich będziemy mieli szansę na to, aby osiągnąć pełnię szczęścia, która jest każdemu z nas potrzebna. Mamy tu więc do czynienia Epikurem, który podpowie nam jak sobie radzić z wypaleniem zawodowym. Nietsche jest doskonałym doradcą, jeżeli chodzi o uporanie się z zakupoholizmem. Budda i Laozi zalecali bardzo długie spacery po lesie? Ale dlaczego? Jaki to miałoby sens? Nie zadawajmy tylu pytań, ponieważ przekonamy się, że to właśnie bardzo często zakłócają nasz spokój codzienny. Podążanie za swoim szczęściem przyniesie nam ogromną satysfakcję i spełnienie w życiu. Pora działać, a nie tylko pytać.

Food obraz autorstwa freepik - www.freepik.com